Nawigacja

 • INFORMACJA DLA GR. : 5, 8, 9 - KURS GÓRNIK

  W związku z usprawiedliwioną nieobecnością Pana Rafała Golca zajęcia w dniu 24.01.2015 r. (sobota) zostały odwołane, odbędą się w innym terminie, pozostałe zajęcia bez zmian. Zajęcia dla gr. 8 rozpoczną się w w/w dniu od godz. 12.20, dla gr. 9 od godz. 9.45, pozostałe grupy bez zmian.

   

 • XVIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piekarskiego i Cukierniczego w Poznaniu

  Uczennica klasy II Zasadniczej Szkoły Zawodowej Oliwia Chłopek uczestniczyła w dniu  14.01.2014 r.
  uczestniczyła w Lublinie w eliminacjach XVIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piekarskiego i Cukierniczego w Poznaniu. Jest to cenne doświadczenie, które na pewno przyczyni sie do podniesienia kwalifikacji zawodowej uczennicy.

 • INFORMACJA DLA GR. 5, 7, 8 - GÓRNIK : DOTYCZY ZJAZDU 16-18.01.2015 r.

  Gr. 5 : dnia 16.01. (piątek) zajęcia odwołane, odbędą się w innym terminie.

  Gr. 7 : dnia 17.01. (sobota) zajęcia rozpoczną się od 10.35.

  Gr. 8 : dnia 18.01. (niedziela) zajęcia odwołane, odbędą się w innym terminie.

 • U nas już święta

  18.12.2014

  Konkursy o tematyce świątecznej i kolędowe karaoke. W naszej szkole już świątecznie.

 • Wizytaw w fabryce Honker

  14.12.2014

  Tuż przed końcem mijającego roku uczniowie Zespołu Szkół w Trawnikach mieli okazję gruntownego poznania procesów kształtowania plastycznego blach. W ramach zajęć lekcyjnych obejrzeli  sposoby wytwarzania felg kół stalowych w firmie „MW” Poland oraz poszczególne etapy montażu blach karoseryjnych w fabryce „Honker”. Wymienione zakłady przemysłowe mieszczą się w Lublinie. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i zadowoleni z faktu, że przedstawiciele firm zaproponowali im dalszą współpracę po zakończeniu edukacji.

 • Zmiany w planie dla szkół dla dorosłych

  11.12.2014

  Zmienione zostały niektóre zajęcia w najblizszych zjazdach. Plan po znianach >>> zmiany_w_planie.pdf

 • AKTUALNY PLAN DLA GÓRNIKÓW

 • Floryści na kiermaszu świątecznym

  07.12.2014

  Prace uczniów naszej szkoły można było kupić na kiermaszu w trawnickim domu kultury. Kiermasz był połaczony z akcją Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Więcej zdjęc w albumie. Kliknij miniaturkę.

 • ŚLUBOWANIE I OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

  05.12.2014

  W dniu 05 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i otrzęsiny klas pierwszych. Uroczystość powiązana była ze świętem górników - BARBÓRKĄ. Uczniowie klasy I i II Technikum przygotowali w związku z tym krótki apel. Następnie odbyło się ślubowanie  klasy I Technikum Górniczego i I Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Ponadto uczniowie Technikum zostali pasowani przez przedstawicieli braci górniczej. Po oficjalnej części przyszedł czas na zabawę. Uczniowie klas drugich przygotowali pierwszakom szereg konkurencji przez które dzielnie przebrnęli. Na zakończnie naszych uczniów odwiedził Mikołaj i wręczył słodkości. Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Wypisy z Żeromskiego

  02.12.2014

  26 listopada klasa I ZSZ odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Trawnikach, gdzie można było
  oglądać wystawę "Wypisy z Żeromskiego", poświęconą życiu i twórczości znanego pisarza.
  Wysłuchaliśmy prelekcji o związkach Stefana Żeromskiego z Lubelszczyzną. Zdjęcia z tej wizyty
  zamieszczamy w naszym albumie fotograficznym.

 • Wizyta uczniów Technikum Górniczego w kopalini Bogdanka

  13.11.2014

  Dnia 13-go listopada uczniowie drugiej klasy technikum mieli okazję do zwiedzenia naziemnych obiektów kopalni ”Bogdanka”. Zobaczyli między innymi: dyspozytornię, szyb zjazdowy, stację ratownictwa górniczego, zakład przeróbczy (procesy filtracji i flotacji).

  Wycieczka była bardzo udana. Pozwoliła uczniom porównać książkowe teorie z rzeczywistością, z którą mogą za kilka lat się zetknąć podczas pracy zawodowej.

 • Wycieczka dydaktyczna

  06.11.2014

  Dnia 6. listopada 2014r. odbyła się wycieczka dydaktyczna uczniów pierwszej klasy Technikum Górniczego do firm branży mechanicznej. Celem wyjazdu było poznanie budowy i zasady działania podstawowych maszyn z zakresu obróbki mechanicznej metali. Uczestnicy wycieczki  zwiedzili dwa lubelskie zakłady przemysłowe, mianowicie: Zakład Obróbki Mechanicznej (ZO-MECH) oraz firmę montującą wojskowe samochody terenowe „Honker”. W tym pierwszym uczniowie zobaczyli maszyny zarówno te tradycyjne (tokarki, frezarki, wiertarki, prasy, szlifierki) jak również nowoczesne urządzenia numeryczne. Natomiast w firmie „Honker” osoby zwiedzające miały okazję zobaczyć całą linię montażową samochodu marki honker zaczynając od procesu kataforezy a skończywszy na ostatecznym montażu pojazdu. Efektem końcowym wycieczki było straszne zmęczenie co przedstawiono na załączonych zdjęciach

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  15.10.2014

  14 października świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji SAMORZĄD SZKOLNY przygotował krótką akademię dla nauczycieli i pracowników szkoły. Było trochę obietnic, rad dla nauczycieli i taniec naszych uczennic przygotowany tylko na tą okazję.

   

  Zdjęcia w albumie fotograficznym.

   

 • Wycieczka GLINA-KREDA-WĘGIEL-TORF

  10.10.2014

  Pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym już za nami.!!!

  Poznaliśmy  surowce mineralne Lubelszczyzny. W Pawłowie dowiedzieliśmy się trochę o glinie i mieliśmy  zabawę przy lepieniu naczyń. Odwiedziliśmy również Chełm i podziemia kredowe, następnie  Poleski Park Narodowy, gdzie chodziliśmy po torfowisku słuchając opowieści przewodnika o powstawaniu torfu. Po spacerze trochę relaksu przy ognisku. Na zakończenie przejechaliśmy przez tereny kopalni Bogdanka. 

  Zdjęcia z wycieczki w albumie fotograficznym.

 • Plany zajeć na cały semestr zimowy 2014/15

  Prosimy o pobieranie planów z poniższych linków

  1. Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych klasa I - LOI.pdf

  2. Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych klasa II - LOII.pdf

  3. Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych klasa III - LOIII.pdf

  4. Technik Administracji I - ITA.pdf

  5. Technik Administracji II - IITA.pdf

  6. Florysta - Florysta.pdf

 • Podział na grupy kursu - górnik

  Poniżej znajduje się lista z podziałem na grupy.Lista_przyjetych(2).pdf

 • NABÓR TRWA

  UWAGA MŁODZIEŻ I DOROŚLI:

  Chcesz zdobyć zawód, przyjdź do nas!

  Nadal trwa nabór do szkół dla młodzieży Technikum Górniczego w zawodach: technik górnictwa podziemnego i technik górnictwa odkrywkowego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej wielozawodowej.

  Zapraszamy dorosłych do:

  Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych (3 lata)

  i Szkoły Policealnej dla Dorosłych w zawodach: florysta (1 rok) i technik administracji (2 lata).

  ZAPRASZAMY !

 • Nabór na kurs górniczy 2014/2015

  Zespół Szkół w Trawnikach ogłasza nabór na kurs kwalifikacyjny w zawodzie górnik eksploatacji podziemnej (rok szkolny 2014/2015).

  Składanie podań w sekretariacie Zespołu Szkół w terminie 19.05 - 0.6.06, 2014.

 • Ślubowanie w Technikum Górniczym

  02.12.2013

  W dniu 03.12.2013 o godz. 11.00 z ZS w Trawnikach odbędzie się ślubowanie i pasowanie na uczniów I Klasy Technikum Górniczego.

 • Rekrutacja

  Nabór do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Szkoły Policealnej dla Dorosłych w zawodach: florysta oraz technik administracji nadal trwa. Zapraszamy!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Trawnikach
  Zespół Szkół w Trawnikach, 21-044 Trawniki
 • (081) 58 56 037

Galeria zdjęć