Nawigacja

 • Informacja dla gr. 5 KKZ

  Osoby, które jeszcze nie dostarczyły pracy zaliczeniowej na adres gornik.grupa5@gmail.com prozę o nadsyłanie ich do soboty do 22.00 ze względu na radę klasyfikacyjnż, która została wyznaczona na 29.11.

  P. Sewruk

 • WYNIKI EGZAMINÓW - KKZ GÓRNIK

  Dyrektor Zespołu Szkół informuje, że wyniki z egzaminu pisemnego i praktycznego (M.11 - eksploataja złóż podziemnych) będą do odbioru osoboście od 27.11.2015 r. w sekretariacie szkoły, (sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00).

 • EGZAMINY : GR. 5 KURS GÓRNIK

  Egzaminy : górnik eksploatacji podziemnej

  Pisemny : w Zespole Szkół w Trawnikach dnia 14.01.2016 r. o godz. 10.00

  (należy być ok. 20 min. wcześniej, dowód osobisty, długopis czarny).

  Praktyczny : sztolnia w Łęcznej ul. Przemysłowa 16, w dniach 15 - 17 luty 2016 r. (każdy słuchacz indywidualnie ma wyznaczony dzień i godzinę - szczegóły w sekretariacie szkoły), (należy być ok. 30 min. wcześniej, dowód osobisty, długopis czarny, ubranie robocze).

 • EGZAMINY : TECHNIK górnik dla dorosłych

  Egzaminy : Technik górnictwa podziemnego

  Pisemny : w Zespole Szkół w Trawnikach dnia 14.01.2016 r. o godz. 12.00

  (należy być ok. 20 min. wcześniej, dowód osobisty, długopis czarny)

  Praktyczny : w Zespole Szkół w Trawnikach dnia 15.01.2016 r. o godz. 13.00

  (należy być ok. 20 min. wcześniej, dowód osobisty, długopis czarny, kalkulator, linijka, gumka, ołówek).

 • Ogłoszenie I Grupa KKZ - górnik eksploatacji podziemnej

   Dyrekcja Zespołu Szkół w Trawnikach informuje, iż w dniu 20 listopada 2015 r. (piątek) odbędą się zajęcia z BHP w godzinach

   od  godz. 15.00 – do godz. 18.15.

  Zajęcia z działalności gospodarczej odbędą się w dniu 28 listopada (sobota)  w godzinach 8.50 – 13.55.

  Za zmiany PRZEPRASZAMY!

 • Nasz uczeń laureatem powiatowego konkursu fotograficznego

  12.11.2015

  W dniu dzisiejszym nasi uczniowie Karol Malec i Mateusz Iwaniak gościli w Starostwie Powiatowym w Świdniku aby odebrać nagrody w konkursie fotograficznym "Wspomnienie z wakacji". Fotografia Karola otrzymała II nagrodę, a Mateusz został wyróżniony. Nagrody wręczył laureatom wicestarosta Powiatu Waldemar Białowąs. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu fotograficznym.


 • 97. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

  11.11.2015 r. nauczyciele i uczniowie naszej szkoły uczcili 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  W uroczystościach wieli udział przedstawiciele władz Powiatu Świdnickiego, Gminy Trawniki, Policji Państwowej, Straży Pożarnej oraz mieszkańcy Trawnik.

  Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów na cmentarzu wojennym w Trawnikach pod krzyżem upamiętniającym żołnierzy poległych w bitwie pod Cycowem podczas wojny polsko-bolszewickiej.

  Zdjęcia z wydarzenia pod tym linkiem

 • Pomagamy schronisku w Krzesimowie

  29.10.2015

  Nasza szkoła weźmie udział w akcji pomocy zwierzakom ze schroniska w Krzesimowie. Zbieramy karmye, koce, miski szczotki, preparaty na pchły i kleszcze itd.

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla naszego ucznia

  22.10.2015

  21 października 2015 r. w Sali błękitnej Urzędu Wojewódzkiego uczestniczyliśmy w uroczystości wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniów szkół średnich.

  W Zespole Szkół w Trawnikach najlepsze wyniki w nauce osiągnął Kamil Wasilew, uczeń klasy III Technikum górnictwa odkrywkowego, który odebrał nagrodę z rąk Kuratora Oświaty Krzysztaofa Babisza i Wicewojewody Lubelskiego - Mariana Starownika.

  Uroczystość uświetnił występ chóru, a na zakończenie dla uczestników wydarzenia zorganizowano słodki poczęstunek w sali kolumnowej.


 • Wycieczka zawodowa

  22.10.2015

  Dnia 22 października 2015 r. odbyła się wycieczka uczniów drugiej klasy zasadniczej szkoły zawodowej o profilu kształcenia ślusarz. Podczas wycieczki uczniowie mieli okazję poznać zautomatyzowane procesy wytwarzania profili aluminiowych w lubelskiej firmie Aliplast. Uczniowie byli bardzo zadowoleni co widać na załączonych zdjęciach.

 • Kolejna edycja konkursu " Poznaj swoje prawa w pracy"

  19.10.2015

  W roku szkolnym 2015/2016 po raz kolejny Okręgowy Ispektorat Pracy organizuje konkurs wiedzy o prawie pracy i bhp "Poznaj swoje prawa w pracy" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

  Etap szkolny konkursu odbędzie się dnia 20. 11. 2015r. Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów. Baza pytań konkursowych znajduje się w pliku. >>> konkurs_baza_pytan.pdf

  M. Wójcik

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015 W NASZEJ SZKOLE

  15.10.2015

  W dniu 14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski pod opieką Pani Lipowskiej i Kawerskiej przygotował z tej okazji krótki apel w dniu 15.10.15. Wszyscy bardzo dobrze się bawili, a na zakończenie Pani Kulisz przygotowała wraz z uczniami poczęstunek, aby wszystkim osłodzić ten wyjątkowy dzień. Zdjęcia z imprezy już wkrótce w albumie fotograficznym.

 • PRAKTYKI III TECHNIKUM

  Uczniowie klasy trzeciej Technikum Górniczego ucząca się w zawodzie technik górnictwa podziemnego rozpoczęli czterotygodniowe  praktyki zawodowe w Kopalni Węgla Kamiennego Bogdanka. Na uwagę zasługuje fakt, iż praktykanci po raz pierwszy będą uczyć się zawodu pod ziemią, w naturalnych warunkach. Natomiast młodzież kształcąca się w zawodzie technik górnictwa odkrywkowego na swoje praktyki wyjeżdża do Kopalni odkrywkowej w Rejowcu Fabrycznym przy Cementowni Rejowiec. Uczniowie Technikum  nabywać będą praktyczne doświadczenie zawodowe.

  Przyszłym górnikom życzymy wytrwałości w zdobywaniu doświadczenia.

 • TARGI CUKIERNICZO - PIEKARSKIE

  Uczniowie Zespołu Szkół w Trawnikach na Targach cukierniczo – piekarskich zorganizowanych  przez Międzynarodowe Targi Poznańskie

  11 października 2015 r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej kształcący się w zawodzie cukiernik uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Klaster Branży Spożywczej, pod patronatem, m.in. Kuratorium Oświaty w Lublinie, Marszałka Województwa Lubelskiego i Agencji Rynku Rolnego.

  Podczas wydarzenia odbył się wykład na temat „Rola pieczywa w zdrowym odżywianiu człowieka”, którego z zainteresowanie wysłuchali uczniowie. Na  zakończenie przedstawicielka Agencji Rynku Rolnego wręczyła uczniom okazjonalne upominki. Po części oficjalnej młodzież zwiedzała stoiska targowe, wzięła udział w warsztatach, które przeprowadził Wiesław Kucia, v-ce mistrz świata w piekarstwie artystycznym. Młodzież z dużym zaciekawieniem  obserwowała pokazy twórców zdobnictwa cukierniczego. Uczniowie spotkali się z fachowcami pracującymi dla branży piekarskiej i cukierniczej. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

  We wspomnieniach na długo pozostanie widok i  zapach pączków bez drożdży czy unikatowych

  tortów.

 • BYLIŚMY NA ŚWIDNICKIEJ KUŹNI ZAWODÓW

  Świdnicki Plac Konstytucji 3 Maja 23 września był świadkiem niecodziennego wydarzenia. Tego dnia szkoły z naszego powiatu zaprezentowały swoją ofertę zawodową podczas nowej, miejmy nadzieję, cyklicznej imprezy – Kuźni Zawodów.

  Na imprezę przybyło kilka grup przedszkolaków, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, a także mieszkańcy miasta.

  Wśród zaprezentowanych ofert edukacyjnych, jedną z ciekawszych propozycji przedstawił Zespół Szkół z Trawnik. Uczniowie szkoły zachęcali do zdobywania takich zawodów, jak: piekarz, cukiernik, fryzjer, górnik, mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych. Wśród najmłodszych uczestników imprezy prym wiedli  górnicy, których galowe stroje przykuwały uwagę odwiedzających i były prawdziwym hitem ekspozycyjnym. 

  Każdy chętny mógł też poprawić swoją image. Fryzjerki z ZS w Trawnikach układały modne fryzury i doradzały w wyborze najbardziej korzystnych. Szlagierem stały się także wypieki przygotowane wcześniej przez uczennice kształcące się w zawodzie cukiernik.

  Uczniowie Zespołu Szkół w Trawnikach wyróżnili się też wykonaniem specjalnie przygotowanej na tę okoliczność piosenki, która zachęcała do kształcenia się właśnie w tej szkole. Śpiewającym uczniom akompaniował na gitarze nauczyciel piekarstwa. Ogromną uwagę przykuło stanowisko, gdzie znajdowały się pięknie przyozdobione, nietuzinkowe meble wykonane według pomysłu uczniów  z palet transportowych.   

 • ZABAWA Z ZAWODEM

  To już kolejny raz w Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego  w Zespole Szkół w Trawnikach, odbyły się zajęcia dla przedszkolaków w ramach poznawania różnych zawodów. Zainicjowane kilka lat temu przez panią Annę Kudeń – nauczycielkę fryzjerskich przedmiotów zawodowych, spotkania, mają na celu przybliżenie zarówno przedszkolakom, jak i uczniom klas I-III szkoły podstawowej, zawodów, w których kształcimy, a które cieszą się popytem na rynku pracy.

  Dzięki tym zajęciom dzieci mogły poznać różne atrybuty fryzjerskie: przybory, suszarki i inne aparaty, nożyce różnego typu i przeznaczenia oraz wyposażenie prawdziwego salonu fryzjerskiego, a także obejrzeć sprzęt do innych zawodów: mechaniczny, elektryczny i kucharski.

  Największą frajdą dla odwiedzających była możliwość zrobienia sobie wymyślnej fryzury, a nawet manikiuru, z którego chętnie korzystały dziewczynki. Chłopcy natomiast zafascynowani byli różnego rodzaju sprzętami mechanicznymi

  i elektrycznymi, które prezentowane były przez nauczycieli uczących przedmiotów zawodowych. Swoją pomocą służyli także wychowawcy internatu, którzy zajęli się częścią organizacyjną i sprawnym przemieszczaniem dzieciaków z pracowni do pracowni pod czujnym okiem pani Urszuli Siedleckiej - kierownika internatu.

   Z wielkim żalem, że trzeba już wracać, ale i z zadowoleniem przedszkolaki opuszczały nasze progi, bogatsze nie tylko w fantastyczne fryzury, lecz także w nowe doświadczenia.

      Takie zajęcia na stałe zostaną wpisane do harmonogramu imprez odbywających się w naszej placówce i mamy nadzieję, że nadal będą cieszyć się dużą popularnością i zainteresowaniem, jak dotychczas – podkreśliła pani dyrektor Katarzyna Balcerek.

  Chętnie gościć będziemy kolejne grupy dzieci oraz gimnazjalistów, które wraz

  z nami zechcą odkrywać tajniki ciekawych zawodów. Być może kiedyś zostaną naszymi uczniami.

   

 • Konkurs fotograficzny "Wspomnienie z wakacji"

  02.10.2015

  Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Świdniku konkursie fotograficznym "Wspomnienie z wakacji". Tematyka nadesłanych zdjęć powinna dotyczyć walorów przyrody, krajobrazu i atrakcji turystycznych naszego powiatu. Zgłoszenia do etapu szkolnego do 11.10.2015 r.

  Podpisane zgłoszenie i oświadczenie rodzica/opiekuna należy dostarczyć o sekretariatu szkoły. Prace prosimy wysyłać na adres - zstrawnikikonkurs@gmail.com w terminie do 11.10.2015 r.


  Regulamin konkursu >>> konkurs_fotograficzny.doc

 • SPACER MEANDRAMI WIEPRZA

  23.09.2015

  Klasa II TG wybrała się na lekcję geografii w terenie pt:"Spacer meandrami Wieprza". Celem lekcji było poznanie działalności rzeźbotwórczej rzek. Była to lekcja nietypowa bo przygotował ją nasz kolega Bartłomiej Sidor, który pokazał nam starorzecza Wieprza i wyjaśnił jak powstają. Zdjęcia z lekcji w albumie fotograficznym.

  mgr.Monika Kawerska

 • PLAN na X.2015 DLA KKZ/TECHNIK GÓRNIK

  28.09.2015

  Plan zajęc na październik dostępny w zakładce "Plan kurs górnik".

 • Kuźnia Zawodów - relacja

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół w Trawnikach
  Zespół Szkół w Trawnikach, 21-044 Trawniki
 • (081) 58 56 037

Galeria zdjęć