Nawigacja

 • Dzień Otwartych Drzwi w ZS Trawniki

  28.04.2016

  W naszej szkole trwa jeszcze Dzień Otwartych Drzwi. Gościliśmy dziś młodzież gimnazjów z Trawnik, Biskupic, Liszna, Jaszczowa. Młodzi ludzie mogli się zapoznać z nowościami jakie na rok szkolny 2016/2017 szykuje Zespół Szkół w Trawnikach, a jest ich wiele.

  Nowe kierunki zaprezentowali przyszli pracodawcy - Polskie Linie Kolejowe, PKP Przewozy Regionalne, które patronują kierunkom kolejowym w Technikum (technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik transportu kolejowego) oraz Mleczarnia Piaski, pod patronatem której nasza szkołą ruchami w Zasadniczej Szkole Zawodowej kierunek operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego.

  W Dniu Otwartym uczestniczyli też przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Świdniku panowie - Starosta Dariusz Kołodziejczyk oraz wicestarosta Waldemar Białowąs, a także goście z Gminy Trawniki panowie - Wójt Jerzy Szpakowski oraz wicewójt Damian Baj.

  Równolegle w szkole odbywały się wykłady dla uczniów i pracodawców, konkursy i prezentacje Państwowej Inspekcji Pracy.

  Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i zapraszamy gimnazjalistów w progi naszej szkoły!


 • Pilne! Aktualizacja planu dla kierunku Technik Administracji

  Ze względu na przypadający podczas ostatniego zjazdu termin egzaminu teoretycznego zajęcia z weekendu 17-18-19 czerwca zostały przełozona na termin 20-21-22 maj. Plan dostępny jest w zakładce "Plany szkoły zaoczne" Oraz pod tym linkiem >>> Plan

 • OFERTA EDUKACYJNA DLA DOROSŁYCH NA ROK SZKOLNY 2016/2017

  Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych (w systemie zaocznym) - nauka trwa 3 lata.

  Szkoła Policealna dla Dorosłych :

  Technik Administracji (w systemie zaocznym) - nauka trwa 2 lata,

  Florysta (w systemie zaocznym) - nauka trwa rok.

  Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe dla Dorosłych :

  1. Kwalifikacja M.11 - eksploatacja złóż podziemnych (w systemie zaocznym) - nauka trwa 2 lata,

  2. Kwalifikacja M.39 - organizacja i prowadzenie eksploatacji złóż podziemnych (w systemie zaocznym) - nauka trwa 1 semastr.

 • Słuchacze Kwalifikacyjneg Kursu Zawodowego gr 6-9

  Przedmiot "Podstawy komunikacj społecznej". Do dnia 24.04 proszę o wysłanie pracy pt "Znaczenie negocjacji i cechy dobrego negocjatora". Objętość 2-3 strony. Prace proszęwysłać na właścwe dl a każdej z grup maile, czyli:

  gornik.grupa6@gmail.com

  gornik.grupa7@gmail.com

  gornik.grupa8@gmail.com

  gornik.grupa9@gmail.com

  Piotr Sewruk

 • Nowe Kierunki w naszej szkole

  Podczas odbywających się 4 kwietnia 2016r. w Piaskach Targów Edukacyjnych, Zespół Szkół w Trawnikach zaprezentował dotychczasową jak i nową ofertę edukacyjną skierowaną do uczniów szkół gimnazjalnych, którzy borykają się z problemem wyboru dalszej ścieżki kształcenia.Wychodzimy naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom uczniów, chcąc dać im możliwość sprostania wyzwaniom zmieniającego się rynku pracy.


  W dniu 31 marca 2016 r. został podpisany List Intencyjny z PRZEWOZAMI   REGIONALNYMI Spółka z o.o w Warszawie, Oddział Lubelski z siedzibą w Lublinie w sprawie uzupełnienia oferty edukacyjnej w kształceniu młodzieży i przygotowaniu nowej kadry do pracy na kolei. Uczniom podejmującym naukę na tych kierunkach gwarantuje się praktyki zawodowe, stypendia oraz pracę po ukończeniu edukacji szkolnej.


  Dlatego też uatrakcyjniamy naszą ofertę edukacyjną wprowadzając nowe, innowacyjne kierunki kształcenia takie jak:


  1 Technik automatyk sterowania ruchem kolejowym – zapewnia bezpieczeństwo ruchu na szlakach i stacjach kolejowych, utrzymuje w sprawności technicznej urządzenia łączności przewodowej i bezprzewodowej, prowadzi i nadzoruje prace na różnych stanowiskach związanych z ruchem kolejowym. Podczas praktyk,  gruntowną wiedzę zawodową, uczniowie zdobywać będą w prężnie rozwijającej się firmie w naszym województwie, która gwarantuje absolwentom pracę i wysokie zarobki.


  2. Technik transportu kolejowego – zajmuje się organizowaniem ruchu kolejowego, kierowaniem pracą brygady roboczej, nadzorowaniem pracy ładunkowej, przeprowadzaniem odpraw osób i przesyłek. Praktyki zawodowe uczniowie będą odbywać pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, w realnych, naturalnych warunkach. Absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie u licznych przewoźników kolejowych oraz na atrakcyjne zarobki.


  3. Technik handlowiec  - zajmujący się wykonywaniem prac związanych z obsługą klienta, realizacją transakcji kupna i sprzedaży oraz zarządzaniem działalnością handlową przedsiębiorstwa. Szkoła współpracuje z ponad dwudziestoma pracodawcami z regionu, którzy będą mogli przyjąć na praktyki uczniów, jak również zatrudnić ich po ukończeniu szkoły.

  Ze względu na zapotrzebowanie ze strony przedsiębiorców, między innymi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piaskach jak i młodzieży, placówka nasza zamierza także  otworzyć nowe kierunki kształcenia w szkole zawodowej:    

   
  - operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego – obsługuje i nadzoruje urządzenia do przetwarzania i produkowania środków i artykułów żywnościowych oraz artykułów pokrewnych, przeznaczonych do konsumpcji przez ludzi i zwierzęta. Spółdzielnia zapewnia praktyki zawodowe, stypendia i pracę dla najlepszych absolwentów;


  - kierowca mechanik – zawód przyszłościowy i innowacyjny. Osoby wykonujące ten zawód w przyszłości, jako wykwalifikowana kadra przedsiębiorstw transportowych, będą mogły znaleźć zatrudnienie na rynku pracy, na którym istnieje stałe zapotrzebowanie na pracowników posiadających uprawnienia kierowcy samochodu ciężarowego.    

   
  Zdobyta przez naszych uczniów wiedza oraz umiejętności praktyczne dają szanse na dalsze kształcenie na wyższych uczelniach,  w szkołach policealnych, jak również na zatrudnienie w różnych branżach,  oraz prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

 • Wyniki egzaminów KKZ gr 5 i Technik

  od 30.03.2016 r. są dostępne wyniki egzaminów w sekretariacie szkoły, świadectwa można odebrać osobiście lub przez upoważnienie, prosimy o jak najszybszy odbiór.

 • EGZAMINY : GÓRNIK EKSPLOATACJI PODZIEMNEJ DLA DOROSŁYCH GR. 6, 7, 8, 9

  Pisemny : w Zespole Szkół w Trawnikach dnia 17.06.2016 r. o godz. 10.00

  (należy być ok. 20 min. wcześniej, dowód osobisty, długopis czarny)

  Praktyczny : sztolnia w Łęcznej ul. Przemysłowa 16, w dniach 23.06. – 02.07. 2016 r. (każdy słuchacz indywidualnie ma wyznaczony dzień i godzinę - szczegóły w sekretariacie szkoły),

  (należy być ok. 30 min. wcześniej, dowód osobisty, długopis czarny, ubranie robocze).

 • Informacja dla I grupy KKZ górnik

  Zaległe zajęcia z BHP odbędą się dnia 20.03.2016 r.(niedziela) od godz. 8.00. 
  Po zajęciach odbędzie się egzamin klasyfikacyjny za I semestr.
  M. Wójcik

 • Dostępne plany dla Liceum dla dorosłych i Szkoły policealnej

  22.01.2016

  Plany można pobrać w zakładce "Plany szkoły zaoczne"

 • Aktualizacja planu KKZ

  19.01.2016

  W zakładce z planami dla KKZ zaktualizowano plan na styczeń 2016 r.

 • Praktyki zawodowe dla słuchaczy KKZ górnik gr 6, 7, 8, 9

  Dyrektor Zespołu Szkół informuje, że szkolenie BHP odbędzie się 21 i 22 grudnia 2015 r. (obecność obowiązkowa), godz. 7.00 - biuro przepustek "Bogdanka". Praktyki rozpoczną się 11.01.2016 r. godz. 6:00.

 • Zaświadczenia o ukończeniu kursu KKZ gr 5 i Technik

  Informujemy, że zaświadczenia o ukończeniu kursu KKZ gr 5 i Technik są do odebrania w sekretariacie szkoły.

 • Poczytaj mi kolego

  18.12.2015
  Tuż przed przerwą świąteczną nasi uczniowie propagowali czytelnictwo wśród najmłodszych.
  José Martí.napisał, że "dom bez książek jest jak plaża bez słońca." Mamy nadzieję, ze dzięki takim akcjom w polskich domach zawsze będą wartościowe książki.
   

 • WIGILIA W NASZEJ SZKOLE

  18.12.2015

  W dniu dzisiejszym klasa II Technikum Górniczego wspólnie z wychowawczynią M. Kawerską zorganizowała Wigilię klasową, zaskoczeniem było, że do klasy II dołączyli uczniowie klasy III Technikum, ktorzy również przygotowali potrawy Wigilijne, był barszcz z uszkami, ryba, śledź i wiele innych pyszności. Wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Było również kolędowanie w którym uczniów wspomagali Pani A. Koch wychowawczyni klasy III, Pani M. Kawerska wychowawczyni klasy II oraz Pan Rafał Puch. Najlepszym kolędnikiem okazał się Adrian Grabowski z III TG. Wspólna Wigilia okazała się bardzo dobrym pomysłem, zachęcamy inne klasy do przyłączenia się w przyszłym roku. Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy Wesołych Świąt!!!

  Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • ŚLUBOWANIE I OTRZĘSINY KLASY I ZSZ

  16.12.2015

  W dniu 16 grudnia odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klasy I ZSZ połączone z otrzęsinami. Klasa I ZSZ z wychowawczynią Panią Elżbietą Kulisz przygotowała krótki program artystyczny, następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Jednak to nie wszystko, co spotkało w tym dniu pierwszoklasistów. Uczniowie musieli przejść otrzęsiny, które pod kierunkiem Pani Moniki Kawerskiej przygotowali uczniowie klasy III TG. Pierwszaki nie miały łatwego zadania musieli przejść szereg konkurencji. Między innymi odpowiadali z wiedzy o szkole, śpiewali tekst Pana Tadeusza, tańczyli, pili mleko na czas. Krótko mówiąc było bardzo wesoło. Przypomnieliśmy również o tym, że zbliżają się święta, była choinka i dekoracja świąteczna, którą przygotowała Pani Anna Wójowicz. Zapraszamy już za rok. Kolejne otrzęsiny przygotują zwycięzcy dzisiejszych konkurencji. 

  Zdjecia już wkrótce w albumie fotograficznym.

   

 • BARBÓRKA 2015

  04.12.2015

  Tegoroczną Barbórkę tradycyjne rozpoczęto mszą święta w Kościele Parafialnym w Trawnikach. Tuż po niej uroczyście przemaszerowano do budynku szkoły. Obchody górniczego święta, połączone z ceremonią ślubowania oraz akademię barbórkową swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz powiatu świdnickiego z Dariuszem Kołodziejczykiem i Waldemarem Białowąsem na czele, dyrektorzy szkół sąsiadujących gmin, jednostek organizacyjnych powiatu świdnickiego, samorządowcy, grono pedagogiczne, uczniowie oraz zaproszenie goście. Uczniowie  pod kierunkiem Pani Agnieszki Koch i Moniki Kawerskiej przygotowali część artystyczną. Podczas uroczystości nadane zostały także tytuły górnicze nauczycielom naszej szkoły pp. Rafałowi Golcowi i Rafałowi Puchowi. Tegoroczną Barbórkę poprowadził pan Dariusz Orłowski. 

 • WYNIKI EGZAMINÓW - KKZ GÓRNIK

  Dyrektor Zespołu Szkół informuje, że wyniki z egzaminu pisemnego i praktycznego (M.11 - eksploataja złóż podziemnych) będą do odbioru osoboście od 27.11.2015 r. w sekretariacie szkoły, (sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00).

 • Wyniki egzaminu KKZ (M.11-eksploatacja złóż podziemnych)

  W sesji jesiennej 2015 r. do egzaminu przystąpiło 116 słuchaczy z czego do obydwu części pisemnej i praktycznej przystąpiło 104 słuchaczy. Pozytywny wynik uzyslało 91 słuchaczy co stanowi 87,5%.

 • Informacja dla gr. 5 KKZ

  Osoby, które jeszcze nie dostarczyły pracy zaliczeniowej na adres gornik.grupa5@gmail.com prozę o nadsyłanie ich do soboty do 22.00 ze względu na radę klasyfikacyjnż, która została wyznaczona na 29.11.

  P. Sewruk

 • Ogłoszenie I Grupa KKZ - górnik eksploatacji podziemnej

   Dyrekcja Zespołu Szkół w Trawnikach informuje, iż w dniu 20 listopada 2015 r. (piątek) odbędą się zajęcia z BHP w godzinach

   od  godz. 15.00 – do godz. 18.15.

  Zajęcia z działalności gospodarczej odbędą się w dniu 28 listopada (sobota)  w godzinach 8.50 – 13.55.

  Za zmiany PRZEPRASZAMY!

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Zespół Szkół
  Zespół Szkół
  Trawniki 264
  21-044 Trawniki
 • (081) 58 56 037, Fax (081) 5856037

Galeria zdjęć